Milesi wprowadza BCA, BLOCK CHAIN ADDITION: rewolucyjną, nową technologię lakierów do drewna

Grupa IVM, reprezentująca włoską doskonałość oraz światowe standardy odniesienia w zakresie lakierów do drewna, wraz z marką MILESI wprowadza jako pierwsza na świecie BLOCK CHAIN ADDITION - rewolucyjny paradygmat technologiczny, który stanowi początek nowego rozdziału w historii branży oferując wcześniej niespotykaną przewagę konkurencyjną.

Innowacyjny przełom, który można porównać jedynie do wprowadzenia lakierów na bazie wody w latach 80. XX wieku - właśnie tak Grupa IVM opisuje pojawienie się technologii Block Chain Addition.

To doskonały przykład elastyczności i możliwości włoskiej gospodarki, który stanowi ważny kamień milowy dla IVM, a także - ogólniej - dla włoskiego przemysłu, potwierdzając w ten sposób swoją pozycję światowego lidera w tej branży.

Będąc wynikiem pokaźnych inwestycji oraz dwóch lat intensywnych prac działu badań i rozwoju z ponad 200 badaczami, który funkcjonuje we włoskiej siedzibie głównej oraz jednostkach zależnych i stowarzyszonych na całym świecie, BCA stanowi nowatorskie doświadczenie  korporacji, która postrzega innowację jako strategiczny czynnik stymulujący rozwój.

Skoncentrowanie się na badaniach to jedna z kluczowych podstaw sukcesu IVM, firmy, która jest niewielkim, międzynarodowym przedsiębiorstwem z obrotem przewyższającym 300 milionów euro rocznie, z czego 8% ponownie inwestuje się w badania, która zaczynając w miejscowości Parona w prowincji Pawia osiągnęła pozycję światowego lidera dzięki swojej umiejętności reagowania i przewidywania w zakresie technicznych, funkcjonalnych i estetycznych potrzeb niezwykle szeroko zakrojonego i zróżnicowanego rynku. Skoncentrowanie się na procesach produkcji oraz wymogach klienta stanowi podstawę sektora lakierów do drewna, które stanowią część różnych procesów produkcji i odgrywają strategiczną rolę w tworzeniu przewagi konkurencyjnej struktury naszego przemysłu.

Wiodąca pozycja IVM była również możliwa dzięki całkowitej synergii z głęboko zakorzenioną, włoską kulturą wytarzania w łańcuchu produkcji mebli drewnianych - obszaru, z którym Grupa współdziałała od momentu założenia.

BCA to dotąd niespotykana kategoria lakierów do drewna, która skupia – po raz pierwszy w jednej technologii  – najlepsze cechy wstępnie katalizowanych i post-katalizowanych produktów nawierzchniowych poliuretanowych, akrylowych i uretanowych, poprawiając ich właściwości użytkowe, a także oferując możliwości funkcjonalne, które były wcześniej nie do pomyślenia dla tego rynku.

Przewyższając aktualne maksymalne standardy, BCA zapewnia funkcjonalne wartości, które wykraczają poza wszelkie oczekiwania jeśli chodzi o twardość powierzchni, odporność na ścieranie, żółknięcie pod wpływem światła oraz plamy spowodowane cieczami.

Produkt oferuje bardzo krótki czas wysychania oraz długą żywotność mieszanki w celu zapewnienia wyjątkowo prostego stosowania, bez żadnej szkody dla wspaniałych rezultatów estetycznych.

Wszystko to z zachowaniem rygorystycznie ekologicznego podejścia, które jest z jedną głównych cech charakteryzujących markę Milesi. Produkty BCA nie zawierają żadnych związków aromatycznych, izocyjanianów, formaldehydu, które nawet nie powstają w trakcie stosowania tych produktów nawierzchniowych. Jest to bardzo ważne, nowe osiągnięcie dla IVM, włoskiego wzoru w obszarze technologii w zakresie zrównoważonej produkcji lakierów do drewna.

Prace przygotowawcze w zakresie technologii BCA - której nazwa pochodzi od procesu, w wyniku którego powstaje powłoka lakiernicza - były trafnym wyborem dokonanym przez Grupę, która zastosowała - po raz pierwszy na świecie - żywicę, która nigdy wcześniej nie była stosowana w branży lakierów do drewna, dzięki stałym badaniom w zakresie nowych surowców prowadzonym przez IVM z punktu widzenia bieżących innowacji.

Pomysł pojawił się w 2016r., kiedy to pojawiła się chęć zapewnienia na rynku amerykańskim, z jego własnymi technologicznymi specyfikacjami i regulacjami, nowego produktu, który stanowiłby połączenie doskonałych funkcjonalnych i estetycznych właściwości użytkowych rozwiązań poliuretanowych przy jednoczesnym braku izocyjanków, które są charakterystyczne dla ich ich typowej formy użytkowej. Dzięki technologii BCA, badacze IVM  opracowali propozycję, która znacząco wykracza poza początkowe oczekiwania, docierając do punktu, w którym nie ma możliwości jej porównania do żadnej z istniejących kategorii.

Federica Teso, wiceprezes IVM Group, komentuje tę absolutną innowację w następujący sposób:

- BCA stanowi rewolucję kopernikańską dla tej branży. Jesteśmy dumni z faktu, że jako pierwsi osiągnęliśmy ten wynik. Jest to przykład doskonałości dla naszej Grupy oraz włoskiej gospodarki, który pozostaje w ścisłym, aktualnym związku z przemysłem wyposażenia dla domu produkowanego z drewna.

Ilaria Lombardi, dyrektor ds. badań i rozwoju w Grupie IVM, dodaje:

- Dzięki BCA rozpoczyna się nowa era w dziedzinie lakierów dla drewna, w której oferuje się rozwiązania będące nie do pomyślenia w przeszłości i która ustanawia niespotykane standardy funkcjonalne i estetyczne, które nie były wcześniej możliwe do osiągnięcia w jednym produkcie. Wierzymy, że ta wyjątkowa innowacja przygotuje rynek na jeszcze bardziej zrównoważoną przyszłość w dziedzinie lakierów do drewna.

MILESI

Produkty marki Milesi powstały w 1946r. - marka należy do Grupy IVM, która jest jednym z największych i najbardziej wpływowych  producentów lakierów do drewna do drewna  w Europie i na świecie. Obecnie, lakiery Milesi są produkowane w siedzibie głównej w Parona, w prowincji Pawia, i dystrybuowane w ponad 100 krajach przez marki Grupy.